Beyin ve Sinir Cerahı

Doç.Dr. Sait ÖZTÜRK

1982 yılında Kilis’te doğdum. İlk ve orta öğrenimimi tamamladıktan sonra, 2000 yılında İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinde (İngilizce) tıp eğitimime başladım ve 2007 yılında mezun oldum. 2007-2009 yılları arasında Tokat-Niksar’da mecburi hizmet görevimi yerine getirdim.

2009 yılında Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde ihtisas eğitimime başladım ve 2014 yılında ihtisasımı tamamladım. Aynı yıl Amerika Birleşik Devletleri Harvard Tıp Fakültesinde TÜBİTAK Genç Bilim İnsanlarını Destekleme Projesi kapsamında; Prof. Dr. Ron L. ALTERMAN süpervizörlüğünde Hareket Bozukluklarında Cerrahi Tedavi (Beyin pili), Fonksiyonel Beyin Cerrahisi Girişimleri ve Epilepsi Cerrahisi alanlarında çalışmalarda bulundum.

2015 yılında ülkemize dönerek Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalında uzman doktor olarak göreve başladım. Bu süreçten sonra Avrupa Beyin Cerrahisi Cemiyetinin (EANS) ve Türk Nöroşirurji Derneğinin (TND) yaptığı yazılı ve sözlü yeterlilik sınavlarına (board) katıldım ve bu sınavlarda başarılı oldum.

2016 yılında Yardımcı Doçentlik ve 2019 yılında ise Doçentlik unvanımı aldım. Uluslararası ve ulusal toplam 74 adet bilimsel çalışma, 5 farklı bilim ödülü, 6 farklı kitap bölümü yazarlığı, çok sayıda bilimsel toplantıda davetli konuşmacılık yaptım.

Halen Türk Nöroşirurji Derneği Stereotaktik, Fonksiyonel, Ağrı ve Epilepsi Cerrahisi Öğretim ve Eğitim Grubunun yönetim kurulu üyesiyim.

Doç.Dr Sait ÖZTÜRK

Üyesi Olunan Dernekler

Türk Nöroşirurji Derneği (TND)

Avrupa Beyin Cerrahisi Derneği (EANS)

Avrupa Stereotaktik ve Fonksiyonel Nöroşirurji Derneği

Nöromodülasyon Araştırma ve Eğitim Derneği